Blog

Neden Bungalov Tercih Etmelisiniz?

Bungalov yaptırmak isteyenlerin birçoğunun ilk nedeni ahşabın estetik görünümü ve doğallığı ile verdiği huzur… Fiziksel ve doğal avantajları sebebi ile betonarme yapılara göre daha fazla tercih edilen ahşap evler günümüzde şehir yaşantısından olumsuz etkilenen insanlarında en çok tercih ettiği yapılar haline geldi.

Ahşap sağlıklıdır; Nefes alan yapısı sayesinde doğal bir hava sirkülasyonu sağlayarak yüksek oksijen sağlar. Ahşap insan sağlığına zararlı kimyasalları, zararlı gazları, bakterileri ve nemi emerek havaya yayılımını önler.

Doğa ve çevre dostu yenilenebilir materyal ahşap; yapı sektöründe kullanılan tek yenilenebilir malzeme ahşaptır ve diğer yapı malzemelerine oranla çok daha düşük enerji tüketimi ile üretilmektedir. Ahşap evler; organik malzemeden üretildikleri için doğanın ve toprağın canlı yapısına uyum sağlayarak var olmayı başaran ev modellerinin başında geliyor.

Ahşap yüksek enerji verimliliği ile yalıtım kolaylığı sağlar; ahşap ve kütük evler kimyasal yapısı ile beton, çelik ve alüminyumdan daha iyi ısı ve ses izolasyonu sağlar. Ahşap evler, kütük evler ve bungalovlar yazları serin, kışları ise daha sıcak bir ortam sağlayarak konforlu bir yaşam alanı sağlar.

Ahşap uzun ömürlüdür; ahşap yapılar bilinenin aksine betonarme binalara kıyasla daha uzun ömürlüdür ve daha az bakım gerektirir. Avrupa’da 800 yıllık ahşap yapılar bugün hala ayakta… Doğa ve iklim koşullarına uygun olarak projelendirilen, kaliteli ahşap malzemeden inşa edilen ahşap evlerin oldukça uzun ömürlü olacağına emin olabilirsiniz.

Doğal afetlere dayanıklıdır; Ahşap esnek yapısından dolayı deprem, sel gibi felaketlere karşı en çok direnebilen, en sağlam ve en dayanıklı yapılardır. Deprem bölgelerinden en ok kullanılan yapı türü ahşap evler ve kütük evlerdir.

Çok hızlı inşa edilirler; ahşap evlerin inşa süresi oldukça kısadır. Önceden kesilmiş, iskeleti hazırlanmış tasarımlarla ahşap ev projelerinin üretimi çok hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ev yapımında hava şartlarının etkisi oldukça önemlidir, fakat ahşap yapılarda evin tüm üniteleri fabrikada hazırlanır ve sahada birleştirme ve montajlama yapılır bu durumda kötü hava şartlarında bile çalışma olanağı sağlar. Tabi ki ahşap yapı malzemelerinin uzun süre açık alanda korumasız bırakılmaması gerekir. Eğer inşaata ara verilecekse ahşap mutlaka muhafaza edilmeli ve ara ara havalandırılmalıdır.

Bütün bu avantajları dışında ahşap ev, kütük ev, üçgen ev ve bungalov evler ortama verdiği olumlu enerji ile huzurlu ve keyifli bir ortam sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir